![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografier 9445569
*
nr 944 5569
Astri Bergman-Taube
(1898-1980), Sverige
Färglitografier, 2 st, Astri Bergman-Taube (1898-1980), 210-upplaga, ramens innermått: 47x62
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 februari 2015
kl 19:02:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 18:48:51
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Astri Bergman-Taube
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astri bergman-taube färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:39
-
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:34
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:35
*
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Astri Bergman-Taube
nr 944 5569
Astri Bergman-Taube
(1898-1980), Sverige
Färglitografier, 2 st, Astri Bergman-Taube (1898-1980), 210-upplaga, ramens innermått: 47x62
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 februari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 18:48:51 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Astri Bergman-Taube
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astri bergman-taube färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:39 -
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:34 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:35